معجزه بابونه برای سلامتی و زیبایی پوست

معجزه بابونه را در درمان بیماری ها ی مختلف و همچنین تاثیرات آن برشادابی پوست و مو را نمی توان نادیده گرفت. بابونه یکی از هدایای با ارزش طبیعت به انسان است. بابونه گیاهی است یک ساله، معطر به ارتفاع ۲۰ تا ۴۰ سانتیمتر که بصورت خودرو در مزارع و کنار جاده ها می روید. ساقه آن دارای انشعاباتی است و برگهای آن بریدگی های باریک و دراز با ظاهر برگچه مانند دارد. قسمت مورد استفاده این گیاه، کاپیتول های آن است که در فاصله ماه های اردیبهشت تا مهر ماه آن را از ساقه جدا می کنند.

 گیاه بابونه
گیاه بابونه

معجزه بابونه دربیماری ها و زیبایی پوست

گیاه بابونه قرن هاست که به عنوان گیاه دارویی در درمان بیماریهای مختلف از قبیل بیماریهای التهابی، اسپاسم های عضلانی، درد های روماتیسمی، اختلالات گوارشی، اختلالات قاعدگی و به عنوان آرام بخش و دیگر موارد کاربرد دارد، علاوه برآن این گیاه یک ضد درد بی خطر و یک ضد میکروب می باشد. فواید بسیار زیادی از این دارو برای پوست نیز کشف شده است.

خواصی که برای بابونه ثبات شده است عبارتند از

۱-دارای خواص آنتی اکسیدانی 

۲-  خواص آرام بخش و ضد افسردگی و اضطراب

۳-  ضدالتهاب بسیار قوی درآرتریت و روماتیسم,

۴-ضد اسپاسم عضلانی

۵- درمان اختلالات قاعدگی

۶-درمان اگزوما,

معجزه بابونه با خواص آنتی اکسیدانی 

بابونه دارای آنتی اکیسدان های فراوان به نام  فلاونوئید هاست، این ترکیبات میتواند با رادیکال های آزاد مبارزه کند و عملکرد سیستم ایمنی را بالا برده و التهابات بدن را پائین بیاورد و در نتیجه باعث کاهش اختلالات خلق و خو و کاهش درد شده، و به سلامت پوست، مو، ناخن، دندان و چشم کمک می کند.

 داشتن پوستی صاف و درخشان از دیگر مزایای استفاده از بابونه می باشد، یکی از محبوب ترین کاربردهای بابونه در دنیای مراقبت از پوست امروزه، استفاده از آن برای مبارزه با آکنه, و عوارض جانبی آن است.

آکنه یک وضعیت پوستی است که در آن منافذ با باکتری بیش از حد و سایر ناخالصی ها آلوده می شود که موجب التهاب در ناحیه پوست می شود، مصرف بابونه به صورت ماسک به پوست کمک میکند تا منافذ آن پاک شود. این خاصیت به دلیل وجود ماده ضد التهابی و ضد باکتری به نام فلاونوئیدها است.

مواد دارای فلاونوئید ها
مواد دارای فلاونوئید ها

معجزه بابونه در روشن کردن پوست

روشن کردن پوست, یکی از محبوب ترین فواید بابونه برای پوست می باشد. در یک مطالعه کیاهی مواد تشکیل دهنده محصولات طبیعی متعدد و اثرات آنها برهیپرپیگمانتاسیون مورد برسی قرار گرفت، نشان داد که بابونه یکی از قوی ترین محصولات طبیعی در زمینه روشن شدن پوست است.

عصاره این گیاه میتواند برلایه های عمقی پوست به طور چشم گیری تاثیرگذار باشد. فلاونوئیدها که یکی از اجزای اصلی در بابونه هستند، نقش بارزی در کاهش فعالیت های ملانین در پوست دارند.

معجزه بابونه و فواید روغن بابونه

اگر پوستی خشک دارید از روغن بابونه استفاده کنید روغن بابونه به دلیل داشتن فلاونوئیدها پوست را نرم و سالم نگه می دارد و به آن شادابی و جوانی می بخشد و روند پیری را کند می کند. این گیاه برای درمان زخم، اگزوما، نقرس، کبودی پوست، و سوختگی مناسب است. این گیاه ضد شوره سر بوده و با عفونت ها مبارزه می کند.

فلاونوئیدها ی موجود در بابونه به قسمت زیرین پوست نفوذ می کنند , و این امرباعث جوانی و شادابی پوست می شود. بابونه مزایای زیادی برای پوست دارد در واقع به افراد کمک می کند از نشانه های پیری پوست خلاص شوند.

خواص بابونه در مبارزه با افسردگی و اضطراب

بخور بابونه در منزل می تواند با اضطراب و افسردگی مبارزه کند، به همین دلیل از عصاره بابونه در شمع ها نیز استفاده  می شود زیرا تسکین دهنده است.

بهبود گوارش

بابونه یکی از بهترین درمان ها برای اختلالات معده است در رفع رفلاکس معده، رفع سوء هاضمه، اسهال، بی اشتهایی و تهوع موثر است. دارای ترکیبات آنودین می باشد که یک ضد اسپاسم قوی است.

خواص بابونه برای معده

خاصیت ضد التهاب و ضد درد

خواص بابونه برای معده
خواص بابونه برای معده

گل بابونه می تواند درمان خانگی محبوبی برای کاهش درد باشد. در احتباس ها، تورم و قرمزی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین در آرتریت ها و آسیب های کمرکاهش دهنده درد است.

مطلب پیشنهادی

پوکی استخوان چیست ؟

Osteoporosis با پوکی استخوان چیست ؟ پوکی استخوان که به استئوپروزیس (Osteoporosis) معروف است ، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *